Menu

Legalni bukmacherzy w Polsce – lista

Pośród wielu legalnych bukmacherów istniejących w internecie i działających w Polsce tylko siedem z nich świadczy legalnie usługi dla mieszkańców Polski. Warto ich znać nim w ogóle pomyślimy o obstawianiu meczów online.

Do legalnych bukmacherów w Polsce posiadających zezwolenia Ministerstwa Finansów zalicza się:

1. LVBET.PL
2. FORTUNA.PL
3. STS.PL
4. TOTOLOTEK.PL
5. ETOTO.PL
6. FORBET.PL
7. MILENIUM.PL

 

Należy pamiętać, że internetowy rynek bukmacherski w Polsce oferuje wiele stron polskojęzycznych w związku z czym nie każdy wie, które z nich są legalne. 100% pewność można mieć do stacjonarnych punktów zakładów bukmacherskich.

Obstawiaj i oglądaj mecze na żywo na www.efortuna.pl

Jeśli nie jesteśmy pewni co do danej strony internetowej czy jest legalna wystarczy wejść w stopkę bukmachera, gdzie znajdziemy informację związane z posiadaniem licencji, siedzibą firmy jak i formą prawną. Legalność danej firmy bukmacherskiej można także sprawdzić na stronie Ministerstwa Finansów.

Tam znajdują się m.in. fotokopie decyzji o udzieleniu licencji dla danego zakładu bukmacherskiego na terenie Polski. Aby dostać taką licencję trzeba spełnić szereg określonych prawnie warunków.

Legalny bukmacher z licencją

Żeby uzyskać pozytywną decyzję w celu uzyskania licencji bukmacher musi spełnić szereg określonych warunków.

Przykładem może być, że siedziba bukmachera musi być na terenie Polski, internetowa domena musi posiadać rozszerzenie.pl dlatego jeśli rozszerzenie domeny zakończone jest .com oznacza, że dany bukmacher internetowy nie jest legalnie działający w Polsce.

Do konsekwencji prawnych gry u nielegalnych zakładów bukmacherskich należy: na podstawie uchwalonej przez rząd polski ustawie wina za udział w nielegalnych zakładach bukmacherskich zostaje przeniesiona z bukmachera na gracza. Za co graczowi grozi kara pieniężna – najniższa w formie oddania całej wygranej sumy, bądź wysokiej w postaci grzywny nawet w wysokości do 120 stawek dziennych na podstawie art. 107 §2 kodeksu karnego skarbowego, a suma ta może nawet dojść do 740 tysięcy złotych. Jednymi z nielegalnych firm bukmacherskich są obecnie w Polsce bet365 i bet at home.

TOP 3 bukmacherów w Polsce: Obstawianie bez podatku, zakłady bez ryzyka - więcej na www.fortuna.pl
20zł bonus bez depozytu + 1500zł za wpłatę - więcej na www.lvbet.pl
200% za wpłatę! Do 1000zł dla każdego! - więcej na www.etoto.pl

W dniu 1 kwietnia 2017 roku weszła ustawa, która mówi, ze nielegalne strony bukmacherskie mają być blokowane. Jednak ustawa ta budzi dużo sporów co do konstytucyjności tych przepisów jak również zgodności co do prawa Unii Europejskiej. W związku z tym nowelizacja tej ustawy w tym kształcie można śmiało stwierdzić, że jest otwarta.